A kisgyermek új környezethez való alkalmazkodását jelentősen megkönnyíti az apa vagy anya jelenléte a beszoktatás ideje alatt, ezért mindannyiunk számára nagyon fontos a szülő személyes jelenléte ebben az időszakban.

Alkalmat szeretnénk adni a szülőknek egyfelől arra, hogy gyermekük mellett lehessenek, másrészt, hogy személyes tapasztalataikon keresztül jobban megismerhessék intézményünket, személyes tapasztalatokat szerezzenek gyermekük bölcsődei és óvodai életéről és személyesen is megismerhessék a gyermekük felügyeletét és nevelését ellátó óvópedagógusokat.